Konečně.
Konečně byli zastupitelé a veřejnost seznámeni s navrhovaným řešením letního koupaliště v Jilemnici. Proč se vedení města nechlubí svým návrhem? Inu protože nesplnilo parametry, které zastupitelstvo (přesněji většina 10 zastupitelů) určilo svým usnesením 17/15 ze dne 4.3.2015.
Co si zastupitelstvo schválilo?
plocha cca 550 m2 (splněno, plán 523 m2)
Investiční náklady 50 mil. Kč včetně DPH v cenách roku 2014 (nesplněno 59.480.000 Kč bez DPH (plus tedy 21%) plánovaná stavba, reálná cena?)
Provozní ztráta po dobu 5 let a nejvýše 30 dnech provozování nejvýše 400 tis. Kč za rok (nesplněno, náklady podhodnoceny, příjmy nadhodnoceny (či vstupné předraženo, aby bylo dosaženo kýžené ztráty)
Projednávání celého materiálu předcházelo mlžení. Zastupitel Jan Sucharda požádal o zaslání některých údajů (stávající výkresy, odhady nákladů staveb), tyto údaje však nebyly ing. Janou Čechovou zaslány se zdůvodněním, že nejsou definitivní. Celá údajná transparentnost vedení města tak dostává co proto… Ostatně při dotazu k projektu Hraběnka bylo radními řečeno, že jsou vázáni mlčenlivostí, že nic nemohou sdělit. Neznají zákony! Sdělit nejenže mohou, dokonce musí!!! Zákon o veřejných zakázkách dává zadavateli (tedy vedení města) zveřejňovat jednotlivé části, tedy např. protokol o otevírání obálek (a to již proběhlo), dále rozhodnutí o výběru dodavatele (to ještě neproběhlo). Je toto vše z důvodu transparentnosti, kterou zákon vyžaduje. Navíc zákon o obcích též dává povinnost poskytnout zastupiteli informace, které pro výkon své funkce požaduje.
Zřejmě otevřenost a transparentnost města znamená, že se informace poskytují jen úzké a pečlivě vybrané skupině lidí (rozuměj vedení města nebo jeho části) a že není třeba vůbec občany poslouchat…. Proč nechtějí občany poslouchat? Jasné zdůvodnění, jež zaznělo na jednání zastupitelstva - přece koupaliště se dělá nerezová (rozuměj dražší a menší) vana, protože o tom kdysi rozhodlo zastupitelstvo. No rozhodlo – dalo pokyn nějakou variantu připravit, ne ji za každou cenu postavit!